برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۱/۲۴

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» تشخیص فرش 700 شانه واقعی از 700 شانه تقلبی چیست ؟

تشخیص فرش ماشینی 700 شانه واقعی

راه تشخیص فرش ماشینی 700 شانه واقعی
فرش های ماشینی نیز مانند دیگر کالاها دارای دو نوع درجه کیفیت هستند . فرش ماشینی 700 شانه کاشان از محصولات پرفروش بازار است که مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کرده است . تشخیص فرش ماشینی 700 شانه درجه یک از فرش ماشینی تقلبی کار هر کسی نمی باشد . برای تشخیص فرش هفتصد شانه واقعی از تقلبی باید با ویژگی های این محصولات اشنا شد .

شانه و تراکم فرش ماشینی 700 شانه واقعی
هر فرش هفتصد شانه واقعی با تعداد شانه و تراکم خاص تولید و عرضه می شود . فرش ماشینی 700 شانه با تعداد 700 گره در یک متر مربع عرضی تولید می شود . تراکم طولی و یا همان تعداد گره های طولی فرش 700 شانه از 2100 تا 3000 متغییر هستند که با کیفیت ترین ان ها فرش هفتصد شانه با تراکم 2550 است . تراکم بالا در فرش های هفتصد شانه اصل کاشان باعث دوام و فشردگی زیاد در میان الیاف فرش می شود و در نتیجه فرشی با دوام و مستحکم تولید می شود . قالی ماشینی 700 شانه تراکم 2550 اصل کاشان به دلیل داشتن گره های بیشتر بسیار ریز بافت است . این فرش های اصل جز متنوع ترین فرش های ماشینی از لحاظ طرح و رنگ هستند . قالی های هفتصد شانه تقلبی از کیفیت کمتر و همچنین تعداد رنگی کمتری برخوردارند و زیبایی فرش های اصل هفتصد شانه را ندارند .
قالی های ماشینی تقلبی و غیر اصل هفتصد شانه با تراکم های پایین تر بافته می شوند و بسیار ضعیف تر از فرش هفتصد شانه اصل می باشند .
برای تشخیص تراکم عرضی فرش هفتصد شانه اصل می توان ده سانتی متر از فرش را در نظر گرفته و تعداد گره ها را در ان قسمت شمارش کرد . در هر دو سانتی متر فرش هفتصد شانه اصل باید تعداد 14 گره وجود داشته باشد . روش شمارش و تشخیص تراکم فرش نیز دقیقا همانند شمارش شانه می باشد با این تفاوت که تعداد گره های طولی فرش را باید شمارش کرد . هر دو سانتی متر طول فرش هفتصد شانه اصل دارای 51 گره است که با حاصلضرب ان ها تراکم فرش به دست می اید .
کیفیت و قیمت فرش ماشینی اصل هفتصد شانه با توجه به تعداد شانه و تراکم فرش تعیین می شود . به همین دلیل فرش های هفتصد شانه واقعی تراکم بالا قیمت بالاتری نسبت به دیگر قالی های هفتصد شانه دارند .

الیاف فرش ماشینی 700 شانه واقعی
فرش های هفتصد شانه اصل کاشان با الیاف درجه یک اکریلیک هیت ست شده بافته می شوند . الیاف اکریلیک در بین تمامی نخ های فرش ماشینی از بالاترین درجه کیفیت برخوردار هستند و مهمترین شاخصه در تعیین کیفیت و قیمت فرش اصل هفتصد شانه می باشند .
فرش هفتصد شانه اصل اکریلیک نسبت به فرش های تقلبی هفتصد شانه لطیف تر و روشن تر است و در حین لمس کردن و دست کشیدن بر ان دست به راحتی از سطح فرش سر نمی خورد . فرش ماشینی هفتصد شانه واقعی اصلا بوی نفت و مواد پلاستیکی نمی دهد و مقاومت بالایی در برابر حرارت های غیر مستقیم و خشک دارد . این فرش ها بدون پرزدهی هستند و هیچگونه حساسیت و آلرژی ایجاد نمی کنند . در حالی که فرش های ماشینی غیر اصل هفتصد شانه دارای پرزدهی زیادی بوده و همچنین با تعداد رنگی کمتری بافته می شوند .
فرش اکریلیک هفتصد شانه اصل کاشان دارای رنگ های بسیار شاد و زنده می باشد و مقاومت بسیار زیادی در برابر پاخور شدن دارد . در کل فرش اصل هفتصد شانه با نخ اکریلیک طول عمر بالایی دارد و می تواند برای سالیان سال در خانه ها استفاده شود . در صورتی که فرش هفتصد شانه دارای زبری ، سفتی و رنگ های غبار گرفته باشد قطعا فرش تقلبی و غیر اصل است.
فرش های درجه یک و اصل هفتصد شانه معمولا با نخ پود پنبه بافته می شوند به همین دلیل این فرش ها بسیار نرم و لطیف می باشند .

دستگاه بافنده فرش ماشینی 700 شانه واقعی
قالی های ماشینی هفتصد شانه اصل کاشان با دستگاه های پیشرفته ای چون hcpx2 بافته می شوند . بافت این فرش ها با چنین دستگاهی باعث بالا رفتن کیفیت در ان ها می شود و در صد راندمان فرش بالاتر می رود . بافت فرش ماشینی هفتصد شانه با دستگاه پیشرفته سبب می شود که محصول به فرش دستباف شبیه تر باشد . به همین علت به قالی های هفتصد شانه اصل کاشان ، فرش دستبافگونه نیز می گویند .
طرح های اصیل به کار رفته در قالی های هفتصد شانه واقعی از دیگر شاخصه های تشخیص فرش 700 شانه اصل از تقلبی است . تمامی طرح و نقوش به کار رفته در فرش های اصل 700 شانه برگرفته از فرش های دستباف هستند .
فرش های اصل هفتصد شانه کاشان در مقایسه با فرش تقلبی هفتصد شانه ضخامت و ارتفاع نخ خاب بیشتری دارند و از این رو برای نشستن مناسب تر می باشند .
در بافت فرش های اصل 700 شانه کاشان از هشت تا ده رنگ طبیعی استفاده می شود که این امر در فرش های تقلبی قابل اجرا نمی باشد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  استخدام در فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه